A A A

Co warto przeczytać

 

 

Co warto poczytać dziecku :


„Obrazki dla maluchów. W przedszkolu.” Sylvie Michelet Emilie Beaumont Nathalie Belineau, Wydawnictwo Olesiejuk

Ta publikacja przedstawia najmłodszym, jak funkcjonuje przedszkole i przekonuje, że to miejsce dobrej zabawy. Z jej pomocą możesz dokonać istotnej zmiany w nastawieniu swojego dziecka do przedszkola albo dopiero pokazać mu ten skrawek rzeczywistości, zanim realnie go pozna. Pozwoli mu to oswoić się z rzeczywistością i lepiej na nią reagować.

 

 

„Witaj, przedszkole!” Patrycja Wojtkowiak-Skóra, Wydawnictwo Wilga

„Witaj przedszkole”, to ciepłe, sympatyczne opowiadania do wspólnego, rodzinnego czytania. To opowiadania skierowane szczególnie do tych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem, które oswoją dziecko z tak trudną i nową sytuacją, jaką jest pójście do przedszkola. W książce poruszone zostaną m.in. takie tematy: rozłąka z rodzicami i tęsknota za ulubionymi zabawkami, zadania i obowiązki przedszkolaka, relacje z rówieśnikami, praca w grupach, higiena. Książka pomoże zwalczyć nie tylko lęki dzieci, ale również pomoże przezwyciężyć obawy rodziców.

 

 

„Feluś i Gucio idą do przedszkola” Katarzyna Kozłowska, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Narratorem książki jest trzylatek Feluś, którt opowiada o codziennych przedszkolnych sytuacjach. Od pożegnania z mamą w szatni, przez zabawy, posiłki, spacery, lepsze i gorsze momenty aż po wieczore zasypianie - cały dzień z życia przedszkolaka. Wielkim atutem tej książki są ciepłe ilustracje, zrozumiały tekst i rady dla rodziców, które znajdziecie na początku.

 

 

„Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal” Eliza Piotrowska, Wydawnictwo Wilga

Urocza myszka odkrywa otaczający ją świat, codziennie uczy się nowych rzeczy, przeżywa takie doświadczenia, jak każde dorastające dziecko. Przygody Tupcia Chrupcia zostały przedstawione w zrozumiały dla najmłodszych dzieci sposób. Opowieści przekazują pozytywne wzorce zachowań, uczą samodzielności oraz logicznego myślenia w radzeniu sobie z trudnościami.

 

 

„Pierwszy dzień w przedszkolu” seria „Z poradnika smyka”, Federica Nuccio, Chiara Piroddi, Roberta Vottero, Wydawnictwo JUPI JO!

Jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w przedszkolu? Julek, główny bohater książeczki, podsuwa pięć zabawnych i kreatywnych sposobów na poradzenie sobie z emocjami, które towarzyszą pójściu do przedszkola. Bez trudu może je wypróbować każdy maluch. Ilustracje, naśladujące dziecięce rysunki, skupiają uwagę małych czytelników i pomagają oswoić się z nową sytuacją. Książka jest skierowana również do rodziców – znajdą w niej praktyczne porady psychologa, które pomogą przygotować dziecko na pierwszy dzień w przedszkolu.